KAPAK ve REKTEFİYE MALZEMELERİ

POLİSAJ MAKİNESİ
Polisaj Makinesi; bir elektrik motoru sayesinde zımpara şeridini iki kasnak arasında çevirerek polish ve zımpara işlemini gerçekleştirmektedir. Kullanılan zımparanın kum kalınlığına göre yüzey pürüzlüğü ve aşındırma etkisi ayarlanabilmektedir.
ZAVİYE BİLEME APARATI
Silindir kapaklarının yuvalarının taşlanması esnasında kullanılan yuva taşlarının, istenilen derecede bilenmesi için kullanılan bir aparattır.
TAŞ MALAFALARI
Yuva taşlarının ucuna takılarak silindir kapak yuvalarının taşlanması esnasında kullanılan aparatlardır. Squix (11.16) modeli rulmalı olup, Black Decker (9.16-7.16) modelleri ise sıkı geçme iç burçludur. Bileme orta milleri ise taş zaviyesinin bilenmesi esnasında bu aparatların iç kısımlarına geçer.
PİLOT MİLİ ve YUVA AÇMA MİLLERİ
Pilot milleri; taş malafalarının içlerine geçen ve değişik ölçülerdeki yuvaların taşlanma işlemi esnasında kullanılan aparatlardır. Yuva açma milleri ise mors kovanı içine geçerek yada elle kullanımla silindir kapak yuvalarının üst açılarının düzeltilmesi yada baga geçme işlemine hazırlanması sırasında kullanılmaktadır.
ÇEŞİTLİ AŞINDIRICI TAŞLAR
Motor yenileme ve silindir kapak tamiratı sektöründe kullanılan çeşitli aşındırıcı taşlardır.
LASTİK SÖKME APARATI
Supap gaydlarının üzerine geçen muhtelif ölçülerdeki yağ lastiklerinin kolayca bozulmadan çıkarılması esnasında kullanılan alternatif bir aparattır.
YUVA TAŞLAMA MOTORU
Silindir kapak yuvalarının taşlanması sırasında kullanılan yüksek devirli elektrik motorudur. Sabit başlıklı yada oynar başlıklı olarak iki modelden ibarettir.
HONLAMA BAŞLIKLARI
Her çap ve yüzey şartlarında kolay kullanım sağlayan farklı honlama aparatlarıdır. Elle pasolu, otomatik ve seyyar olarak üç kısımdan oluşmaktadır.
RAYBALAR
Helis kanallı el raybaları Q4.00 mm. den Q26.00 mm. ye kadar artan hertür ara ölçülerle otomotiv sektöründe önemli bir yere sahiptir. Hss malzemeden imal edilen raybalar elmas olarakta imal edilebilmektedir.
YUVA KONTROL APARATI
Aparat istenilen yere elle taşınabildiği gibi hava değil sadece elektrik bağlantısı ile çalışmaktadır.
KAPAK REVİZYON MAKİNESİ ELMASLARI TAŞIYICI ve MİLLERİ
Her tür kapak revizyon tezgahının pilot milleri elmas taşıyıcıları ve elmasları.
YÜZEY TAŞLAMA APARATLARI
Alt kısımları düz olmayan silindir kapaklarının yüzey taşlaması esnasında kullanılan aparatlardır.
SEKTÖRÜMÜZLE İLGİLİ HER TÜRLÜ ÖLÇÜ ALETLERİ ve MALZEMELER
BAZI OTOMOTİV YEDEK PARÇA ÇEŞİTLERİ
KİMYASAL DETERJAN VE TAŞLAMA SIVILARI
Copyright 2015 © REKPARSAN Otomotiv San. ve Tic. Aş.
Bu sitenin içeriğinin kaynak göstermeksizin kopyalanması ve yeniden yayınlanması yasaktır.